Författararkiv: Erik Noltorp

Arild Open Spelschema Lördag – Finaldag

Spelschema Lördag 27/7 2018
08:30Veteransingel herrar final: Stefan Brune – Micke Skoog
08:30PS 15 final: Tom Noltorp – Victor Leone Nordström
09:30PS12 Final: Hugo Bucht – Nils Leveau
09:30Herrdubbel A Final: Holme/Boman – Bucht/Belfrage
11:00Veterandubbel damer final: Eva Esbo/Sissi Boris-Möller – Barbara Brune/Anna Crona
11:00Herrdubbel B final: bucht/leveau – hill/noltorp
12:30HS B final: Christian Skoog- Jimmy Kvarnström
12:30Mixed Final: Segr Vargas/Haglind – Holme/Brune – Östlund/Östlund
14:00Damsingel Final: Ebba Bucht Lugani – Pernilla Putnik
14:00
15:00Veterandubbel herrar final: Brune/Trollsås – segr Alfram/Wilhelmson – Skoog/Skoog
15:30Herrar Final: David Holme – Tom Noltorp
CA 16:30 PRISTUTDELNING EFTER HERRAR FINAL

Spelschema Arild Open Fredag

Spelschema Fredag 27/7 2018
08:00Wachtmeister x2 – Östlund x 2
08:00Nils och Daniel Leveau – Gill/Kvarnström
09:00Stefan Brune – Lars Wilhelmsson
09:00Hugo Bucht – Tom Noltorp
10:00
10:00Solana I/Broström – Bucht/Belfrage
11:30Marianne Leopold – Gaffney
11:30
13:00Crona/Skoog – Henry Gill/Tom Noltorp
13:00Christian Skoog – Hugo Bucht
14:30Segr Östlund x2 / Wachtmeister – leveau
14:30Annika Wilhelmsson/Helena Frankel – Eva Esbo/Sissi Boris-Möller
15:30Wiseman/Putnik – bucht/belfrage – broström/Solana I
15:30Hugo Bucht/Leveau – Hultkrantz/Haglind
16:30Lisa Noltorp – Moa Palmqvist
16:30
Tom Noltorp/Lars Noltorp –
segr Nils Leveau/Daniel Leveau –
Jimmy Kvarnström/Henry Gill
18:00
18:00Stefan Brune/Janne Trollsås – Peter Crona/Micke Skoog
19:00Vargas/Haglind – Holme/Brune
19:00Henrik Alffram/Jonas Dahlman – Christian Skoog/Olof Skoog
20:00Henry Gill/Tom Noltorp – Hugo Bucht/Nils Leveau

Arild Open Spelschema Torsdag

Spelschema Torsdag 25/7 2018
08:00Lisa Noltorp – Knut Belfrage
08:00Varges/Haglind – Gill Oldsberg
09:00Kristina Wachtmeister – Monica Gaffney
09:00Bucht/Belfrage – Marianne Leopold/Jean Varges
11:30Lars Wilhelmsson – Jörgen Haglind
11:30Lisa Noltorp – Hugo Bucht
13:00Måns Belfrage – segr Noltorp/Eklund
13:00Rikard Janson – Jimmy Kvarnström
14:00Arvid osterberg – serg Bucht/Oldsberg
14:00Ebba Bucht/Lugani – Marianne Leopold
15:00Gustav Bucht/Måns Belfrage – Serg Noltorp – Crona/Brune
15:00Prel: Stefan Brune/Janne Trollsås – Micke Skoog/Crona
16:30Wiseman/Pernilla Putnik – Brune/Brune
16:30
18:00Moa Palmkvist – Lotten Neumann
18:00Tove Bucht/Hugo Bucht – Tom Noltorp/Lars Noltorp
19:00David Holme – Daniel Lager
19:00Friberg/Friberg- Vinnare Bucht Lugani – Leveau

Arild Open Spelschema Onsdag

08:30Moa Palmqvist- Christoffer Berg
09:30Lisa Noltorp – Felix Heumann
09:00Calle Oldsberg – Hugo Bucht
10:00
10:00Tom Noltorp – Douglas Eklund
11:30Stefan Brune/Thomas Östlund – Leveau/Bucht
11:30Christian Skoog – Carlo Lugani
13:00Stefan Brune/Crona – Noltorp/Noltorp
13:00David Holme/Christoffer Boman – John Lilja/Ola Jönsson
14:00Pernilla Putnik – Solana Iribarren
14:00Peter Crona/M Skoog – segr Alffram/Dahlman – kvarnström/gill
15:00Knut Belfrage/Theo Blomqvist – Liv Gill/Lisa Noltorp
15:00Tom & Charlie Wiseman – Tom Noltorp/Henry Gill
16:30Nils Leveau/Daniel Leveau – Lisa Noltorp&Erik Noltorp
16:30Wachtmeister/Dunberg- Alfram/Dahlman
18:00
18:00Ebba Bucht Lugani/Carlo Lugani – Nils Leveau/Ida Leveau
19:00Baltzar Wachtmeister – Jimmy Kvarnström
19:00Helena Wiseman/Tom Wiseman – David Holme/Sara Brune

Arild Open Spelschema Tisdag

09:00Douglas Eklund – Fredrik Hagefalk
09:00Skoog/Skoog – Haglind/Hultkrantz
10:00Micke Skoog – Björn Palmgren
10:00Coco Belfrage – Daniel Lager
11:30Dimming/Dimming – Wachtmeister/Wachtmeister
11:30Emma Östlund – Tom Noltorp
13:00Luisa Barluzzi – Lisa Noltorp
13:00 Nils Leveau – Victor Leone Nordström
14:00Jean Varges – Ebba Bucht Lugani
14:00Anna Särner/Lotten Heuman – Hugo Bucht/Tove Bucht
15:00Dunberg/Irribaren – Varges/Haglind
15:00Tom Noltorp/Lars Noltorp – Callert/Callert
16:30Dahlman/Dahlman – Oldsberg/Gill
16:30
18:00
18:00Erik Noltorp/Lisa Noltorp – Knut Belfrage/Måns Belfrage
19:00
19:00Henrik Alffram/Jonas Dahlman – Kvarnström/Gill

Grillkväll

25 JULI 2019

VARMT VÄLKOMNA TILL EN GRILLKVÄL.  VI SES VID TENNISBANORNA UNDER ARILD OPEN VECKAN! ARILDS TENNISKLUBB ORDNAR LÅNGBORD OCH ANDRA AKTIVITETER. TA MED EGEN MAT OCH DRYCK.

START 18.30

Alla medlemmar är välkomna, även de som inte deltagit i Arild Open. Anmälnings listor sätts upp på klubbhuset. Kontakta gärna trivselkomitten för mer information.

Måndag

Spelschema Måndag 22/7 2019

 08:00 Isabella Stampe – Christopher Berg

08:00 Luisa Barluzzi – Lotten Heuman

  09:00 Jörgen Haglind – Arvid Österberg

09:00 Rikard Jansson/Fredrik Hagefalk – John Lilja/Ola Jönsson

10:00 Christopher Berg – Knut Belfrage

 11:30 Henry Gill/Tom Noltorp – Baltzar Wachtmeister/Marcus Dunberg

11:30 Jonas Dahlman – Carlo Lugani

13:00 Stefan Brune/Thomas Östlund – Thomas Dimming/Otto Dimming

13:00 David Holme – Josef Mehkri

 

14:00 Sarah Brune/Barbara Brune – Ida Leveau/Tove Bucht

15:00 Måns Belfrage – Henrik Källen

15:00 Hugo Bucht – Erik Stampe

16:30 Hugo Bucht/Nils Leveau – Tom & Charlie Wiseman

16:30 Brune/Brune – Henry Gill/Jimmy Kvarnström

18:00 Lars Wilhelmsson/Ola Hansson – Micke Skoog/Ola Hansson

18:00 Viktor Östlund/Monica Gaffney – Nils/Daniel Leveau

19:00 Tom & Charlie Wiseman – Henry Gill/Tom Noltorp

19:00 Lisa Noltorp/Liv Gill – Emil och Hugo Bucht

Arild Open Spelschema Söndag 21e Juli

Spelschema Söndag 21/7 2019
09:00Jan Trollsås/Marianne Leopold – Mattias Friberg/Sara Friberg
09:00Johan Hultkrantz/Jörgen Haglind – Tom Wiseman/Andrew Wiseman
10:00Thomas Dimming – Jimmy Kvarnström
10:00Daniel Lager – Mattias Friberg
12:00Nils Leveau – Arvid Österberg WO
11:30Stefan Brune – Baltzar Wachtmeister
13:00Marcus Dunerg/Solana I – Jean Varges/Jörgen Haglind
13:00Pernilla Putnik – Anna Särner
14:30Victor Leone Nordström – Coco Belfrage
14:30Christian Skoog – Nils Leveau
15:30
15:30Stefan Brune/Thomas Östlund – Thomas Dimming/Otto Dimming
17:00Nils Leveau/Hugo Bucht – Johan Tengen/Henrik Benckert
17:00Moa Palmkvist – Knut Belfrage
18:00Johanna gill/Jennika Gill – Solana Iribarren/Jeanette Broström
18:00Rikard Janson – Fredrik Svanfeldt
19:00Isabella Stampe – Moa Palmkvist
19:00Lisa Noltorp – Lotten Heuman