Kategoriarkiv: Nyheter

#1B348C

Lediga platser i Tennisskolan

Hej,

Det finns några få lediga platser till årets tennisskola för barn och ungdomar enligt nedan.

Födda 2014/2015 nybörjare v.26
Födda 2013 lite över nybörjare v.26
Födda 2012 nybörjare v.27
Födda 2005/2006/2007/2008/2009 nybörjare eller precis över
Födda 2010 1 gång/v- Tävlingsspelare/ duktiga spelare 

Anmälan görs via mail till knut.brundin@gmail.com

Nytt bokningssystem

Som tidigare kommunicerats via hemsidan kan vi nu med glädje meddela att vår online bokning för Arilds TK är på plats. Bokning framöver kan alltså endast ske via bokningssidan https://www.bokatennis.nu/arildstk/ och betalningen sker via SWISH eller kreditkort.

Hur bokar jag som medlem?

För att boka till medlemspris behöver du registrera dig som ny spelare och betala in medlemsavgift. Om ni föredrar familjemedlemskap kan ni själva välja vilka som är del av er familj i systemet. Har ni redan betalat in er medlemsavgift via postgiro ber jag er höra av er till arildstk@gmail.com så hjälper vi er.

Hur bokar jag som gäst

Som gäst kan du boka till icke medlemspris utan att registrera dig.

Abonnemangen ligger i bokningsschemat. Notera att abonnemangen inte gäller under Arild Open vecka 30.

Arild Open Spelschema Lördag – Finaldag

Spelschema Lördag 27/7 2018
08:30Veteransingel herrar final: Stefan Brune – Micke Skoog
08:30PS 15 final: Tom Noltorp – Victor Leone Nordström
09:30PS12 Final: Hugo Bucht – Nils Leveau
09:30Herrdubbel A Final: Holme/Boman – Bucht/Belfrage
11:00Veterandubbel damer final: Eva Esbo/Sissi Boris-Möller – Barbara Brune/Anna Crona
11:00Herrdubbel B final: bucht/leveau – hill/noltorp
12:30HS B final: Christian Skoog- Jimmy Kvarnström
12:30Mixed Final: Segr Vargas/Haglind – Holme/Brune – Östlund/Östlund
14:00Damsingel Final: Ebba Bucht Lugani – Pernilla Putnik
14:00
15:00Veterandubbel herrar final: Brune/Trollsås – segr Alfram/Wilhelmson – Skoog/Skoog
15:30Herrar Final: David Holme – Tom Noltorp
CA 16:30 PRISTUTDELNING EFTER HERRAR FINAL

Spelschema Arild Open Fredag

Spelschema Fredag 27/7 2018
08:00Wachtmeister x2 – Östlund x 2
08:00Nils och Daniel Leveau – Gill/Kvarnström
09:00Stefan Brune – Lars Wilhelmsson
09:00Hugo Bucht – Tom Noltorp
10:00
10:00Solana I/Broström – Bucht/Belfrage
11:30Marianne Leopold – Gaffney
11:30
13:00Crona/Skoog – Henry Gill/Tom Noltorp
13:00Christian Skoog – Hugo Bucht
14:30Segr Östlund x2 / Wachtmeister – leveau
14:30Annika Wilhelmsson/Helena Frankel – Eva Esbo/Sissi Boris-Möller
15:30Wiseman/Putnik – bucht/belfrage – broström/Solana I
15:30Hugo Bucht/Leveau – Hultkrantz/Haglind
16:30Lisa Noltorp – Moa Palmqvist
16:30
Tom Noltorp/Lars Noltorp –
segr Nils Leveau/Daniel Leveau –
Jimmy Kvarnström/Henry Gill
18:00
18:00Stefan Brune/Janne Trollsås – Peter Crona/Micke Skoog
19:00Vargas/Haglind – Holme/Brune
19:00Henrik Alffram/Jonas Dahlman – Christian Skoog/Olof Skoog
20:00Henry Gill/Tom Noltorp – Hugo Bucht/Nils Leveau

Arild Open Spelschema Torsdag

Spelschema Torsdag 25/7 2018
08:00Lisa Noltorp – Knut Belfrage
08:00Varges/Haglind – Gill Oldsberg
09:00Kristina Wachtmeister – Monica Gaffney
09:00Bucht/Belfrage – Marianne Leopold/Jean Varges
11:30Lars Wilhelmsson – Jörgen Haglind
11:30Lisa Noltorp – Hugo Bucht
13:00Måns Belfrage – segr Noltorp/Eklund
13:00Rikard Janson – Jimmy Kvarnström
14:00Arvid osterberg – serg Bucht/Oldsberg
14:00Ebba Bucht/Lugani – Marianne Leopold
15:00Gustav Bucht/Måns Belfrage – Serg Noltorp – Crona/Brune
15:00Prel: Stefan Brune/Janne Trollsås – Micke Skoog/Crona
16:30Wiseman/Pernilla Putnik – Brune/Brune
16:30
18:00Moa Palmkvist – Lotten Neumann
18:00Tove Bucht/Hugo Bucht – Tom Noltorp/Lars Noltorp
19:00David Holme – Daniel Lager
19:00Friberg/Friberg- Vinnare Bucht Lugani – Leveau

Arild Open Spelschema Onsdag

08:30Moa Palmqvist- Christoffer Berg
09:30Lisa Noltorp – Felix Heumann
09:00Calle Oldsberg – Hugo Bucht
10:00
10:00Tom Noltorp – Douglas Eklund
11:30Stefan Brune/Thomas Östlund – Leveau/Bucht
11:30Christian Skoog – Carlo Lugani
13:00Stefan Brune/Crona – Noltorp/Noltorp
13:00David Holme/Christoffer Boman – John Lilja/Ola Jönsson
14:00Pernilla Putnik – Solana Iribarren
14:00Peter Crona/M Skoog – segr Alffram/Dahlman – kvarnström/gill
15:00Knut Belfrage/Theo Blomqvist – Liv Gill/Lisa Noltorp
15:00Tom & Charlie Wiseman – Tom Noltorp/Henry Gill
16:30Nils Leveau/Daniel Leveau – Lisa Noltorp&Erik Noltorp
16:30Wachtmeister/Dunberg- Alfram/Dahlman
18:00
18:00Ebba Bucht Lugani/Carlo Lugani – Nils Leveau/Ida Leveau
19:00Baltzar Wachtmeister – Jimmy Kvarnström
19:00Helena Wiseman/Tom Wiseman – David Holme/Sara Brune